SUP direktyva - naujas ženklinimas ant pakuočių

Netrukus ant higienos gaminių, tokių kaip higieniniai įklotai, kasdieniai įklotai, tamponai ar drėgnos servetėlės, pakuočių pasirodys šie ženklai:

Kodėl ant pakuotės atsiras šie ženklai ir ką jie reiškia?

Vienkartiniai higienos produktai sudaro didelę atliekų dalį aplinkoje, ypač vandenyse

ES vandenyse 80-85% šiukšlių yra plastiko atliekos
Europos Sąjungos vandenyse 50% šiukšlių yra vienkartinio naudojimo gaminiai

Duomenų šaltinis: https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/?uri=CELEX%3A32019L0904, preambulės 5 punktas

Plastiko atliekos neigiamai veikia organizmus, gyvenančius jūrose ir vandenynuose

Taip neturi būti! Jei vienkartinės higienos priemonės nebus nuleidžiamos į unitazą, jos per kanalizaciją nepateks į jūras ir vandenynus.

Aplinkos saugojimo tikslu buvo sukurta Europos Parlamento ir Tarybos direktyva (ES) 2019/904, siekiant sumažinti tam tikrų plastikinių gaminių poveikį aplinkai. Direktyvos (2020/2151) įgyvendinimo reglamentas apibrėžia plastikinių gaminių ženklinimą.

Etiketėje, kuri bus dedama ant higieninių ar kasdienių įklotų, tamponų ir drėgnų servetėlių pakuočių, bus nurodoma, kur negalima išmesti tokios higienos priemonės.

Diagramos taip pat rodo netinkamo higienos produktų utilizavimo pasekmes

Etiketės pranešimas „PLASTIC IN PRODUCT“ pabrėžia plastiko buvimą gaminyje, kad vartotojas žinotų, jog jį reikia tinkamai išmesti panaudojus.

Utilizuokite atsakingai!

Matydami naują savo mėgtamų produktų, tokių kaip higieniniai ar kasdieniai įklotai, tamponai ar drėgnos servetėlės, ženklinimą, prisiminkite, kaip svarbu tinkamai išmesti naudotą gaminį.

NE
TAIP

Atsakingas atliekų tvarkymas yra pagrindinis aspektas, užkertantis kelią nesuyrantiems gaminiams patekti į kanalizaciją.

Mes visi turime realų poveikį aplinkai, kurioje gyvename.
„TZMO SA“ produktų ženklinimo pavyzdžiai: